Elektrocentrály, elektrocentrála

Jak vybrat Elektrocentrálu

se rozdělují na naftové a benzínové a ty dále na jednofázové a třífázové. Dnes se budeme bavit o benzínových elektrocentrálách.

Benzínové elektrocentrály jsou většinou o výkonech 700 W - 20 kVA, vyjímečně o větších výkonech. Větší výkony se nepoužívají, protože pak je provoz již velmi drahý oproti naftě.

Benzínové elektrocentrály jsou většinou v rámu a slouží vesměs na stavbách ve firmách, jako je např. Metrostav a pod.

Další skupinou elektrocentrál jsou elektrocentrály tiché - kapotované. Jsou už od výkonů 600 W až po výkony 16 kVA.

Převážná většina elektrocentrál se dodává i s ATS, což je automatika startu. Dodáváme je až od 5 kVA, neboť je tu problém s vodnatěním benzínu a ucpávání trysek karburátoru.

Elektrocentrály je možné osadit i elektrickým startérem a případně i AVR, což je automatická regulace napětí, která je vhodná pro digitální techniku. Tyto elektrocentrály jsou označované, jako invertorové.

Pokud potřebujete elektrocentrálu na práci, rozhodně se nevyplatí kupovat levné elektrocentrály, jako jsou např. Einhell, Kipor a pod., ale vždy je třeba se podívat po elektrocentrále s motorem Honda, Robin, Vanguard a pod.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace